(VIDEO) Nikola Jokić predvodio ekipu do nove pobede

Nikola Jokić je zabeležio još jednu odličnu partiju sa “Denver Nagetsima” u drugoj uzastopnoj pobedu u nastavku NBA šampionata ali je nije ponovio protiv “Portlanda” u noći između četvrtka i petka i “Nagetsi” su izgubili rezultatom 125 : 115.
Pobeđena je ekipa “San Antonio Sparsa” rezultatom 132:126. Nikola je ubacio 25 poena, i ostvario 11 asistencija i
4 skoka a još efikasniji je bio Majkl Porter sa 30 poena i 15 skokova.Meč je uglavnom bio izjednačen ali “Nagetsi” su u završnici bili prisebniji, što im je omogućilo da stignu do nove pobede.
U meču sa ekipom “Portlanda”Nikola Jokić utakmicu završio sa osam poena i 13 asistencija. Jedini iznad proseka je bio Majkl Porter sa 27 poena. “Portland” je tokom prvog poluvremena diktirao tempo utakmice i na veliki odmor je otišao sa dvocifrenom prednošću. Ipak ekipa “Denvera” je uspela da se vrati u utakmicu, tek krajem trećeg perioda, a početkom četvrtog su i poveli.
Ipak na pet i po minuta do kraja pri vođstvu 106:105 za Denver sledi serija “Portlanda” koju je predvodio Jusuf Nurkić.