“Radnički 1912”- Dunav 1945" 3 : 4

"Tisa" - "Radnički"  2 : 0

"Mladost APA" - "Sloga" 0 : 1

video prilog

Somborski fudbalski srpsko ligaš “Radnički 1912” izgubio je bodove u poslednjoj utakmici pred svojim navijačima u prvom delu ovogodišnjeg takmičenja. Na Gradskom stadionu gostovala je ekipa “Dunava 1945” iz Pančeva i u veoma uzbudljivoj utakmici pobedila domaćina rezultatom 4 prema 3.

Fudbaleri Ivana Gvozdenovića su odlično otvorili utakmicu i golovima Kneževića u 4. i Antunića u 12. minutu vodili sa 2 prema 0. Ali gost se nije predao nego uzvratio i već u 25. minutu je bilo 2 prema 2. Strelci Stanić i Petrović su iskoristili dve greške somboraca I lepim akcijama izjednačili rezultat. Na radost publike u 38 minutu domaći ponovo dolaze u vođstvo. Antunić u kaznenom prostoru dobija loptu i preciznim udarcem postiže drugi pogodak na meču za 3 prema 2.

Drugi deo je razočarao domaću publiku. Očekivanja su bila da se krene kao i na početku utakmice, ali kao i nekoliko puta do sada ove godine, fudbaleri Ivana Gvozdenovića, posle prve propuštene prilike, staju što koristi priliku gost i ponovo izjednačuje rezultat. Do kraja se igra između dva gola bez puno prilika, da bi ekipa iz Pančeva preko svog kapitena Stanića dva minuta pre kraja postigla pobedonosni gol i odnela tako bodove iz Sombora.

Narednog vikenda ekipa “Radničkog 1912”, koja je sada 7. na tabeli zatvara ovogodišnju sezonu gostovanjem u Bečeju ekipi “Bečej 1918” koja je 8. na tabeli. Posle toga sledi pauza i nastavak sezone na proleće.

U 14.kolu Vojvođanske lige Sever u fudbalu “Sloga” iz Čonoplje igrala u Apatinu protiv ekipe OFK “Mladost APA” i pobedila 1 : 0. “Radnički” Sombor igrao u nedelju u Adorjanu protiv ekipe “Tisa”i izgubio 2 : 0.