ponedeljak, 21 oktobar 2019 15:30

FK “Radnički 1912” 3

FK "1.maj Ruma" 0

video prilog

Fudbalski klub “Radnički 1912” pobedio je ekipu “1.maj Ruma” iz Rume u 10.kolu Srpske lige Vojvodina, rezultatom 3 : 0. Na Gradskom stadionu u subotu strelci su bili Marko Bačanin, Nemanja Bošković i Igor Antunić.

Posle prošlonedeljnog poraza u Zrenjaninu, somborska ekipa je mnogo ozbiljnije ušla u ovaj meč i presing od prvog minuta kao da je zbunio protivnika. Već u 2 minutu Marko Bačanin, koristi grešku odbrane protivnika i dolazi sam pred golmana i postiže pogodak.  Presing domaćih se nastavlja, i na terenu je samo jedna ekipa i igra se pred golom gostiju. Nekoliko šansi je propušteno ali iz jedne lepe akcije u 22. minutu u šesnaestercu gostiju nalazi se Nemanja Bošković I preciznim udarcem podprečku savladava golmana i to je 2 : 0. Do kraja prvog dela domaći su smanjili brzinu što je dovelo do jedine šanse gostiju u poslednjem minutu prvog dela. Ipak na sreću rezultat se nije promenio.

U drugom delu se očekivala slična situacija sa početka meča, no desilo se suprotno i gosti ulaze u presing i propušaju veliku šansu. Posle toga se sledi malo ravnopravnija borba, ekipa iz Rume je ipak pokazala zašto se takmiči u ovom rangu. Ipak to joj nije bilo dovoljno da promeni rezultat do kraja meča. Ekipa koju predvodi Ivan Gvozdenović je potvrdila trijumf u 88. Minutu, kada Bošković šutira na gol a Igor Antunić odlično reaguje na odbijenu loptu protivničkog golmana i to je 3 : 0.

Sledeće kolo u Srpskoj ligi se ide u Pančevo, vodećoj ekipi u takmičenju. “Železničar” još nema poraza i sa 28 bodova je prvi na tabeli ispred “Bačke 1901” sa 23, “Vršca” sa 19 i “Radničkog 1912” sa 18 bodova. Pre toga u sredu je utakmica polufinala Kupa Područnog fudbalskog saveza Sombor sa ekipom “Sloga” iz Čonoplje, koja se igra na Gradskom stadionu sa početkom u 15 časova.