"Radnički 1912" -

Posle 3 nerešena napokon pobeda

- ostali rezultati...

video prilog

U 8. kolu Srpske lige Vojvodina u fudbalu “Radnički 1912” je pobedio ekipu “Borac” iz Sakula sa rezultatom 2 : 0. Strelci su bili Bošković u 27. i Macanović u 60. minutu.

Posle tri nerešena rezultata, napokon su crveno beli osvojili 3 boda. Posle dobrog početka i nekoliko promašenih prilika za postizanje gola, videlo se da  domaća ekipa koju predvodi Ivan Gvozdenović, igra pod nekim pritiskom. Očekivanja su bila da se protivniku što pre da gol i da se meč reši već u prvom delu meča. Ali nije bilo dovoljno koncetracije kod napadača „Radničkog“. I pored dobrih proigravanja Boškovića i Matijevića, mreža gostiju je bila netaknuta. Ipak jedan od najboljih aktera meča Nemanja Bošković u 27.minutu iz jedne dobre akcije i gužve preg golom gostiju uspeva nekako da ubaci loptu preko linije i probije led i domaći su poveli sa 1 prema 0. Publika je očekivala sada bolju i efikasniju igru, ali nastavilo se po starom i na odmor se otišlo sa jednim golom prednosti.

Drugi deo je na opšte iznenađenje publike a i igrača domaće ekipe ekipe započeo ofanzivom gostiju, koja je samo zahvaljujući golmanu Pavasoviću ostala nekrunisana golom. U ovom delu utakmice video se mnogo interesantniji fudbal jer su se obe ekipe smenjivale u napadima. Iz takve igre u 60.minutu dobra akcija sa leve strane za domaće i Macanović je sam pred gostujućim golmanom. Sada nije nedostajalo koncentracije i preciznim udarcem se vara golman i to je 2 prema 0 za domaće. Usledili su ponovo napadi prema protivničkom golu, očekivao se i treći gol ali do toga nije došlo.

Osvojena su tri važna boda i to je bilo najvažnije sada za somborsku ekipu.

Sledeći susret se igra protiv  FK “Radnički” u Zrenjaninu.

U 8.kolu Vojvođanske lige Sever u fudbalu “Radnički” je kao gost u nedelju u Pačiru protiv ekipe “Bačka” osvojio prvi bod ove godine sa rezultatom 3 : 3, dok  je “Sloga” u subotu u Čonoplji pobedila “Crvenku” sa 2 : 0.

U 8. kolu Područne fudbalske lige Sombor  somborski “ŽAK” u Bačkom Brestovcu izgubio od ekipe “BSK” sa 5 : 1, dok  u Šikari OFK “Omladinac” i “Kordun” iz Kljajićeva igrali 1 : 1.