LošeNajbolje
petak, 02 avgust 2019 15:11

Somborci na  EYOF 2019

Završene su Sportske evropske igre mladih u Azerbejdžanu.

Četvoro mladih sportista iz Sombora, koji su predstavljali naš Grad i Republiku Srbiju na letnjim Evropskim igrama mladih u Bakuu, nisu se približi pobedničkim postoljima na takmičenjima, ali samo učešće na manifestaciji je za njih ogroman uspeh. Biti među najboljim evropskim sportistima od 14 do 18 godina i deliti sportske arene sa njima u njihovim karijerama je velika čast.

Rvač Dejan Fratrić se takmičio u kategoriji do 55 kg i zauzeo je 12.mesto u konkurenciji 17 takmičara.

Biciklista Mihajlo Stolić je u trci na 10km na hronometar bio je 34. u konkurenciji 90 vozača, a na drumskoj trci na 75 km osvojio je 50.mesto u konkurenciji 82 vozača. Biciklista Igor Nadoveza je u trci na hronometar bio 74., a na drumu 65.

Jedina dama iz Sombora, takođe biciklistkinja Bojana Vujasinović, obe je trke i na hronometar i na drumu završila na 60.mestu u konkurenciji  75 devojaka.

Srbija je na Igrama osvojila 1 srebrnu i tri bronzane medalje i zauzela 25.mesto.