utorak, 09 oktobar 2018 13:53

Lazar Rišar

najbrži somaratonac na

3. Polumaratonu u Zrenjaninu

Atletsko rekrativni klub ''Somaraton'' iz Sombora sa svojim takmičarima učesvovao je za vikend na 3. Polumaratonu u Zrenjaninu.

Najbrži somaratonac, na stazi 21 kilometar, bio je Lazar Rišar, dok je Arpad Šarkezi istrčao treće mesto u svojoj starosnoj kategoriji. Polumaraton su istrčali i Robert Lalić, Milan Kovačić, Aleksandar Krneta, Zoran Nikolić, Balint Fridrih, Željko Graovac i Đorđe Sladaković.

U trci na 7 kilometara najbrža “somaratonka” bila je Vesna Bogišić Vicko koja je osvojila treće mesto u generalnom plasmanu, a pobedničko postolje je za malo izmaklo još jednoj somaratonki Zorici Kulić koja je trku završila na četvrtom mestu. Ovu dužinu su još istrčali i Tijana Odobašić i Bogdan Nikolić.

Sportska manifestacija u Zrenjaninu okupila je  više od 500 trkača iz celog regiona.