8. Kolo  Vojvođanske lige Sever

FK „Radnički 1912“

napunio mrežu FK „Vrbas“

video prilog

U 8. Kolu  Vojvođanske lige Sever u nedelju u Somboru FK „Radnički 1912“ pobedio je ekipu FK „Vrbas“ sa rezultatom  5 : 0.

Somborski „crveni“ nastavljaju sa dobrom i efikasnom igrom i zasluženo se nalaze na čelu tabele Vojvođanske lige kao jedina neporažena ekipa sa gol razlikom 21 prema 1 i osvojenih 22 boda iz 8 utakmica. Ekipa iz Vrbasa je već u prvom poluvremenu primila dva gola a treći na početku drugog poluvremena je rešio utakmicu. Gost kao da se predao, a domaćin je iskoristio priliku da popravi gol razliku.

Utakmicu je obeležio četvorostruki strelac Marko Matijašević, dok je jedan gol za domaće postigao Đorović. Trener Sreten Avramović je zadovoljan prikazanom formom igrača koji su nastupili, jer problema ima što zbog kartona ili povreda.

Mladi golman „Radničkog 1912“, Ilija Pavasović,  i ovog puta nije imao puno posla.

U 8. Kolu  Vojvođanske lige Sever FK„Radnički“ Sombor u Turiji izgubio je  sa 3 : 0,  a FK „Sloga“ dan ranije u Čonoplji pobedila je FK „Tisa“ Adorjan rezultatom 2 : 1.

Naredni mečevi se igraju 13. i 14. oktobra. „Radnički“ Sombor je domaćin „Tekstilcu“ iz Odžaka,  „Sloga“ gostuje U Apatinu, a „Radnički 1912“ ide u Bački Petrovac.