LošeNajbolje
ponedeljak, 04 decembar 2017 16:24

PK "Feniks" i "Polet"

na 12. "Fenix kup 2017"

U subotu 2.decembra je na bazenu " Mostonga "u Somboru, plivački klub "Feniks", bio domaćin tradicionalnog međunarodnog plivačkog mitinga "Feniks 2017". Takmičenju je prisustvovalo 258 plivača iz 16 klubova Hrvatske, Mađarske i Srbije. Memorijalna trka 50m kraul devojke, plivala se u čast legendi somborskog plivanja Lenart Jeleni - Cunca neni. Ove godine je medalju i pehar osvojila Blažević Dejana iz pk "Arena" sa vremenom 27,82. Peharima za najbolji rezultat po FINA bodovima po kategorijama osvojili su sledeći plivači: Hemi Leon - "Spartak", Ujvari Leon - "Spartak-Prozivka", Tomić Luka- "Rebro", Rađenović Matija-"Polet", Zečević Đorđe-"Novi Sad", Rađenović Aleksa-"Polet" i Bjelac Petar-"Novi Sad". Kod devojaka, Mut Jana-"Spartak", Kostić Maša-"Spartak-Prozivka", Kuti Lili- "Spartak", Kekić Nataša- "Swimstar", Stanić Marija- "Novi Sad", Blažević Dejana-"Arena" i Jović Leontina-"Novi Sad". Najuspešniji klub po osvojenim medaljama bio je "Novi Sad", dok je drugi bio "Spartak-Prozivka" a treći "Spartak".
Domaćini, PK "Feniks", su se na ovom takmičenju predstavili sa 20 plivača. Osvojili su ukupno 32 medalje što ih je dovelo do 5 ekipe na takmičenju. Najuspešniji, izuzetno motivsan bio je Nemanja Bukalov osvojivši  u svim svojim trkama medalje: 3 zlatne i 1 srebrnu. Takođe 4 medalje osvojile su: Nataša Kljajević, dve zlatne i dve srebrne i Patricia Repman 1 zlatnu, 2 srebrne i 1 bronzanu. Jednu zlatnu, i dve srebrne medalje osvojili su Milica Stolić i Miloš Merkl, dok je Valentina Katačić izborila 2 srebra i jednu bronzu. 2 zlatne medalje osvojio je Aleksa Duduković, dok su srebrnu i bronzanu medalju osvojili  Sonja Bogišić, Irina Zelić i Miljan Merkl. Po jednu, brozanu, osvojile su Milijana Rajinović, Barbara Repman i Jefimija Zurković. Uspehu svog kluba doprineli su i Dunja Curnović, Lana Milošević, Jovana Vukas, Aleksa Mandić, Mihajlo Šalajić, Uroš Grba i Veljko Blagojević, isplivavši svoje lične rekorde.

Za  PK "Polet" Sombor je nastupilo 40 takmičara koji su osvojili ukupno 37 medalja.

Po 4 medalje su osvojili:  RAĐENOVIĆ ALEKSA zlato na 100m leđno, 400m slobodno i 200m mešovito i srebro na 100m prsno;KOLOVIĆ MARKO zlato na 100m slobodno, 100m i 200 m prsno i srebro na 200m slobodno; GAZDIĆ DANICA zlato na 100m i 200m delfin, srebro na 200m slobodno i bronza na 100m prsno.

Po 3 medalje su osvojili: RAĐENOVIĆ MATIJA zlato na 50m slobodno i 200m prsno i srebro na 100m delfin; MILOŠEVIĆ JOVANA zlato na 100m prsno i 200m mešovito i srebro na 100m slobodno; POPOVIĆ NIKOLA srebro na 100m leđno, 50m i 200m slobodno; GVOIĆ MILICA srebro na 100m delfin, bronza na 100m leđno i 400m slobodno; DUDUKOVIĆ TAMARA srebro na 400m slobodno, bronza na 100m i 200m leđno.

Po 2 medalje osvojili su: VARGA ZSOFIA srebro na 50m delfin i 50m prsno;, OGNJENOVIĆ SARA srebro na 100m i 200m prsno.

Po jednu medalju su osvojili: ŠIJAK DUNJA zlato na 50m prsno; MILOŠEVIĆ VUK zlato na 50m prsno; ŠARČANSKI MILICA srebro na 50m leđno; RKMAN SARA srebro na 50m leđno; STANKOVIĆ TEODORA bronza na 50m leđno I MILIĆ NEMANJA bronza na 100m prsno.

Pehare za  najuspešnije u svojim kategorijima  dobili  su Matija Rađenović  u kategoriji takmičara 11-12 godina  i Aleksa Rađenović  u kategorija takmičara 15-16 godina .