LošeNajbolje
utorak, 28 novembar 2017 16:15

Somborski sportski

klub "Polet" - 12 medalja

Od 24-26.11. u Novom Sadu, na bazenu SC "Klisa" održano je pojedinačno i ekipno otvoreno zimsko prvenstvo Srbije za juniore i u apsolutnoj konkurenciji na kome je učestvovalo 395 takmičara iz 44 plivačka kluba iz Srbije, Slovenije, Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Makedonije.

Za somborski sportski klub "Polet" takmičilo se 5 takmičara u juniorskoj konkurenciji koji su osvojili ukupno 12 medalja: 2 zlatne, 7 srebrnih i 3 bronzane. U apsolutnoj konkurenciji, ekipno plivači Poleta osvojili su jedanaesto mesto sa osvojenih 9204 bodova. Najuspešniji takmičar Poleta, sa osvojenih 6 medalja bio je RAĐENOVIĆ ALEKSA. Sa plasmanom u četiri A finala i dva B finala Aleksa je osvojio zlatnu medalju u disciplini 200 m leđno i srebrne medalje u disciplinama: 100 m delfin, 100 m leđno, 200 m mešovito, 50 m leđno i 100 m mešovito, sve u kategoriji mlađih juniora. GAZDIĆ DANICA se plasirala u dva A finala i jedno B finale i osvojila zlatnu medalju u disciplini 1500 m slobodno i bronzane medalje u disciplinama 800 m slobodno i 400 m mešovito, sve u kategoriji starijih juniorki. Na 200 m mešovito Danica je bila četvrta. KOLOVIĆ MARKO se plasirao u jedno A i dva B finala i osvojio srebrne medalje u disciplinama 200 m i 100 m prsno, u kategoriji mlađih juniora, dok je u disciplini 50 m prsno na cilj stigao četvrti. GVOIĆ MILICA je osvojila bronzanu medalju u kategoriji starijih juniorki. Milošević Jovana se plasirala u tri B finala. U disciplini 50 m prsno na cilj je stigla druga u kategoriji starijih juniorki ali je odlukom sudija diskvalifikovana, dok je u disciplini 200 m prsno bila četvrta

Najveće zasluge za ovaj uspeh pripadaju njihovom treneru SandriKamber.